Dlaczego urydynox regeneruje nerwy?

Urydynox to suplement diety, który jest stosowany w bólach kręgosłupa o różnym podłożu. Można stosować go, by łagodzić rwę kulszową, dyskopatie, neurobóle, czy lumbago. Co jest w nim takiego, że działa?

Urydyna

W Urydynoxie kluczową rolę odgrywa urydyna, która dała mu nazwę. Monofosforan urydyny jest częścią ludzkiego RNA. Może łączyć się podwójnym wiązaniem wodorowym z nukleozydami adeniny. Urydyna pomaga w tworzeniu synaps. W sposób doświadczalny, udowodniono skuteczność połączenia urydyny i witamin z grupy B, w walce z bólami kręgosłupa.

 

Witaminy z grupy B, w tym kwas foliowy

Witamina B1, B12 i B6,wspomagają układ nerwowy. Ich niedobory oznaczają zaburzenia we wytwarzaniu osłonki mielinowej komórek nerwowych. Braki w osłonkach, oznaczają obniżone przewodzenie impulsów nerwowych. Witaminy te obniżają stres oksydacyjny. Stres ten jest powodem powstawania wolnych rodników oraz produkcję nadtlenków. U ludzi ma szczególne znaczenie przy miażdżycy, chorobie Parkinsona czy chorobie Alzheimera.

Kwas foliowy (witamina B9) est niezbędny do właściwego rozwoju układu nerwowego. Z tego, powodu zaleca się przyjmowanie go kobietom ciężarnym. W każdej tabletce Urydynoxu jest aż 300 mg kwasu foliowego.

Lek dostępny w ofercie Apteka Oliwna